Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

GIMBASKET Lesko, pewnie wygrał z BSK „Alta” Brzozów

8 grudnia br., została rozegrana pierwsza kolejka, amatorskiej ligi koszykówki w Brzozowie.

Pierwsza kwarta dla gospodarzy rozpoczęła się wyśmienicie, po niespełna 5 minutach BSK prowadził 5:0 z GIMBASKET Lesko, dzięki ofensywnej grze zespołu. Goście, widząc przewagę gospodarzy i presje z ich strony, zaczęli grać taktycznie rozkładając grę na skrzydła. Co umożliwiło im szybkie wejście pod kosz, i zdobycie pierwszych punktów. Goście zaczęli od tego momentu przejmować inicjatywę, wykorzystując warunki fizyczne pod koszem a także dyspozycyjność w rzutach za 3 punkty. Z każdą minutą, różnica punktowa malała, która z czasem przerodziła się w wynik dodatni dla gości. Przez kolejne kwarty goście zdołali wypracować 10 punktową przewagę, która została utrzymana do końca meczu. BSK przegrał po czterech kwartach z GIMBASKET Lesko 47:37

O wygranej drużyny z Leska zdecydowała lepsza dyspozycja rzutowa. Goście świetnie rzucali za 3 punkty, trafiając w całym meczu aż 8 razy! Gimbasket zagrał także bardziej zespołowo i taktycznie. Osobą wiodącą w zespole był Grzegorz Nycz który zdobył 18 punktów.